contact@stadshartvlaardingen.nl
  • home
  • Winkelaanbod
  • agenda
  • nieuws
  • contact
  • Gallery
    • Halloween optocht 2018
    • Slag om Vlaardingen 1018 – Stadsspektakel binnenstad 2018
    • Sinterklaas aankomst in Vlaardingen
    • Optocht Halloween 2017
    • Vlaardingen proeft
    • Nazomer in het centrum 2015
    • living statues
    • nazomeren in het Centrum
    • haloween optocht
    • Lentemarkt en Food, fun & Fashion in het Stadshart
    • Halloween 2015
    • lentemarkt 2015
    • intocht Sinterklaas
Stadshart Vlaardingen
Menu
  • Winkelhart Vlaardingen
  • Liesveld
  • Hoogstraatjes
  • Onder de Toren

Hoogstraatjes

Home / Hoogstraatjes

      

De Hoogstraat in Vlaardingen is het oudste winkelstaatje van deze kleurrijke stad. Uit de archieven is gebleken dat de Hoogstraat is aangelegd op een oeverwal van een grote kreektak die zich in de midden van de bronstijd (2000 – 1600 v. Chr. ) hier bevond. Deze oeverwal kende bewoning in de ijzertijd en ook de Romeinen wisten deze hooggelegen woonplaats te waarderen. Omstreeks 1200 zien we bebouwing en bewoning ontstaan op het noordelijke deel van de Hoogstraat die de bestaande bebouwing op andere delen aanvulde. De werkruimten van de ambachtslieden gingen naar de achterzijde van de panden. De voorzijden kregen een bestemming als winkelruimte.

In het midden van de 19e eeuw gaat men over tot het plaatsen van winkelpuien. Vele prachtige klok-, tuit- en trapgeveltjes zijn nog te bewonderen. De Hoogstraat is levendig en in trek bij ondernemers. Er komen steeds meer verschillende winkels en horecazaken.

Bezoekers kunnen er flaneren en genieten van de vele gespecialiseerde winkeltjes en kleinschalige dienstverlenende bedrijfjes. De Hoogstraat heeft het allemaal:  kleine restaurants, lunch- en theerooms, modieuze kledingwinkeltjes, ateliers en heel veel andere kleine winkeltjes in fraai gerestaureerde pandjes. De Hoogstraat en omliggende straatjes zijn een bezoekje meer dan waard.

 

Zoeken

Volg ons op Facebook

This message is only visible to admins:
Unable to display Facebook posts

Error: Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Type: OAuthException
Code: 190
Subcode: 460
Click here to Troubleshoot.

Navigatie

  • Agenda
  • Members

Ook dit is Stadshart

Agenda Gallery Members Nieuws over stadshart vlaardingen Winkelaanbod

Parkeren in de parkeergarages!

Parkeergarages Vlaardingen voorziet in de binnenstad drie parkeergarages waar het 24/7 betaald parkeren is, ook op zondag. Dit zijn: Liesveld (398 pla
Lees meer...

Waar tikt het Stadshart?

  • contact@stadshartvlaardingen.nl
  • www.stadshartvlaardingen.nl
@2024 Winkeliers Stadshart Vlaardingen